Jak wiadomo internet się rozszerza, powstaje coraz więcej stron. Każda chciała by się znaleźć chociaż w TOP20 na wybrane słowa. Każdy chciałby zarobić na swojej stronie, mieć jak najwięcej odwiedzających.

Dlaczego TOP20 a najlepiej pierwsza strona wyników?

Internauci na każde hasło statystycznie nie odwiedzają więcej niż 20 stron z pierwszych dwóch stron wyników. Jeśli jesteśmy dalej to musimy mieć duże szczęście lub konkurencja ma swoje strony do niczego. A niestety hasło “wypas owiec w bieszczadach” robi się ciężki. Konkurencja nie śpi

Co więc musimy zrobić, aby dojść do wymarzonej pozycji ?

  • Zatrudniamy freelancera (wolnego strzelca) który zaopiekuje się naszą stroną
  • Zatrudnimy firmę – agencję interaktywną, która zrobi to za nas
  • Zrobimy to ręcznie sami
  • Skorzystamy z automatów, które zrobią to za nas.

Wady i zalety każdej opcji.

Zrobimy to ręcznie sami – musimy mieć wiedzę oraz kontrolować to co się dzieje na rynku seo/sem. Algorytmy wyszukiwarek zmieniają się, na pozycję wpływają inne czynniki. Stosuje się coraz to nowe metody pozycjonowania. Musimy rozbudować własne zaplecze.

Oczywiście zaletą tego rozwiązania ze ponosimy najmniejsze koszty pozycjonowania.

Skorzystanie z automatów – google oraz inne wyszukiwarki uodporniają się na działanie automatycznych systemów oraz programów. Kiedyś dużą moc dawały katalogi do których wpisy dodawało się przy pomocy specjalistycznego oprogramowania. Teraz ich moc jest znikoma, z tego powodu ze powstało ich tysiące tych samych kopii. Tak samo automtyczne systemy wymiany linków dzisiaj działają, ale nieumiejętne skorzystanie z nich może zaszkodzić pozycjonowanej stronie.